Obserwuj nasze profile

© 2021  Wszelkie prawa zastrzeżone MojeBiznes.pl

MENU

Zadzwoń do : +48 511 08 38 16

Napisz do nas: biznes@mojeBiznes.pl

Agencja mojeBiznes.pl zajmuje się tworzeniem kompleksowych biznesów opartych na handlu w internecie. Od profesjonalnych ofert na allegro po system sprzedażowy aż do własnego sklepu. 

Po prostu eBiznes "pod klucz" zacznij zarabiać w internecie

Obserwuj nasze profile

Czym jest działalność nierejestrowana?

Działalnością nierejestrowaną nazywamy sprzedaż bądź wykonywanie usług, które na co dzień nie wymagałyby uzyskania koncesji bądź licencji (nie obowiązuje więc np. przy sprzedaży alkoholu). Forma ta nie jest działalnością gospodarczą, toteż nie wymaga rejestracji firmy. Innowację stanowi fakt, że całkowicie legalnie masz szansę prowadzić firmę bez opłat. Oznacza to, że możesz teraz całkowicie legalnie założyć sklep internetowy bez działalności gospodarczej!

Z warunków specjalnych możesz skorzystać tylko wtedy, gdy Twój przychód nie przekroczy 50% minimalnego wynagrodzenia brutto. W 2021 możesz więc sprzedać towary za 1400 zł brutto w każdym z miesięcy roku.

W ciągu każdego z miesięcy nie przekraczasz przychodu na poziomie 1400 zł brutto.

Ową działalność prowadzisz samodzielnie i nie masz żadnych wspólników

Chcesz wykonywać usługi nieobjęte koniecznością uzyskania licencji, koncesji, pozwoleń 

Jak założyć działalność nierejestrowaną?

Możliwość prowadzenia działalności nieewidencjonowanej wiąże się z kilkoma obostrzeniami. Na szczęście, nie są to zbyt wysokie wymagania i spełnia je zdecydowana większość osób, które planują otworzyć swój pierwszy sklep internetowy. By skorzystać z ulg przypisanych działalności nierejestrowanej wystarczy, że:

W ciągu ostatnich 5 lat nie prowadziłeś zarejestrowanej działalności gospodarczej

Jakie są koszty działalności nierejestrowej

Koszt prowadzenia działalności nierejestrowanej można określić jako zerowy. Uproszczoną ewidencję sprzedaży można z powodzeniem prowadzić wykorzystując arkusze Excela. Nie jest konieczne zastosowanie dedykowanych dla księgowości systemów. Jedynym obciążeniem pieniężnym ponoszonym przez początkującego przedsiębiorcę jest podatek, który przyjdzie zapłacić od uzyskanych zarobków.

ZACZNIJA ZARABIAĆ W 
E-COMMERCE JUŻ DZIAIJ. 

Pomagamy wielu naszym klientom w rozpoczęciu przygody z rynkiem e-commerce. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo chcesz się po prostu skonsultować, zachęcamy do kontaktu... 

Możliwość prowadzenia działalności nieewidencjonowanej wiąże się z kilkoma obostrzeniami. Na szczęście, nie są to zbyt wysokie wymagania i spełnia je zdecydowana większość osób, które planują otworzyć swój pierwszy sklep internetowy. By skorzystać z ulg przypisanych działalności nierejestrowanej wystarczy, że:

Sprawdź jak to działa

Działalność nieewidencjonowana jest rekomendowana jako rozwiązanie ułatwiające stawianie pierwszych kroków na rynku e-commerce, a także sposób na połączenie pracy na etacie z własnym e-sklepem.

Działalność nierejestrowana jest rozwiązaniem które pozwala na prowadzenie biznesu bez opłacania składek ZUS i ominięcie uciążliwej biurokracji. 

Zalety działalności nierejestrowanej

Minimum biurokracji
Rozpoczęcie biznes z niewielkim wkładem początkowym,
Nie płacisz składek ZUS 
Testowanie pomysłu na biznes bez ryzyka.

lub

Działalność nierejestrowana a praca na etacie

Działalność nierejestrowaną można prowadzić pracując na etacie,

przychody z etatu i działalności nierejestrowej nie sumują się,

limit 50% wynagrodzenia minimalnego dotyczy wyłącznie przychodów z tytułu działalności nierejestrowanej np. sklepu internetowego.

Jako że działalność nierejestrowana jest formą dodatkowego zarobku, bez przeszkód można prowadzić ją na etacie, a także przy zatrudnieniu na umowę zlecenie. W jednym i drugim przypadku Twoje składki ZUS są opłacane przez pracodawcę. Co za tym idzie, do opłacenia pozostaje Ci jedynie podatek dochodowy, o którym przeczytasz w dalszej części artykułu. Co musisz wiedzieć o działalności nierejestrowanej przy pracy na etacie?

Sprawdź Cennik

(+48) 511 08 38 16

biznes@mojeBiznes.pl

Hurtownie dropshipping bez firmy.

Zdecydowana większość hurtowni współpracuje jedynie z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą, co warto mieć na uwadze szukając kontrahenta. Dużym ułatwieniem w negocacjach będzie wspomnienie, że dropshipping bez firmy jest jedynie formą przejściową i gdy sprzedaż osiągnie przewidywany przez ustawodawcę limit, założysz firmę. 

Prowadzenie sprzedaży w internecie bez działalności?

Na samym początku odpowiemy na to pytanie, TAK. Możesz prowadzić sprzedaż w internecie działając na "działalności nie rejestrowanej"

STWORZYMY TWÓJ eBIZNES 
"POD KLUCZ". 

Czy jesteś gotowy aby się z nami skontaktować?

Zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych.

WYŚLIJ FORMULARZ
WYŚLIJ FORMULARZ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!